Liderlerin Dijital Dünyası Bölüm 2: Felix Allemann- Nestlé

 

IAB Türkiye olarak, internetin tüketicinin gündelik hayatında, markaların stratejik planlarında yarattığı dönüşümü irdelemek ve liderlerin dijitale bakış açısını anlamak için hazırladığımız röportaj serisinin ikinci röportajını, Nestlé Türkiye’nin CEO’su Felix Allemann ile gerçekleştirdik.

 

Türkiye’de dijital reklamcılığın geleceğine ışık tutacağını ümit ettiğimiz ve Yeni Trendler Yürütme Kurulumuzun çalışmalarıyla hazırlanan bu diziyi keyifle takip etmeniz dileğiyle…

 

IAB Türkiye: İnternet ve dijital platformları kullanmaya ne zaman başladınız? Bu süreçte siz ve şirket açısından ne gibi iyileşmeler oldu? Hayatınızda neler değişti? Örneğin, Çocuklarınız ile iletişim yöntemleriniz değişti mi? WhatsApp ve Facebook üzerinden onlarla iletişim kuruyor musunuz? (Kişisel)

 

F. Allemann: Internet’i 1990’lı yıllarda, henüz yeni başladığı dönemde kullanmaya başladım. Eşim, uzun süre evde faks gibi daha geleneksel şeyleri kullanma konusunda ısrar etti. O zamanlar hiç kimse sonraki yirmi yıl içinde meydana gelecek muazzam dönüşümü hayal dahi edemezdi.

 

E-postalar, SMS, Facebook, WhatsApp, Youtube ve Twitter zaman içinde olağanüstü bir değer katarak bir ülkeden diğerine taşınmamıza rağmen ailemiz ve dünyanın dört bir yanındaki dostlarımız ile sürekli temas içinde olmamızı, fotoğraf paylaşabilmemizi sağladı. Eşim de artık faksını bir kenara bırakarak tamamen dijitalleşti. Bu devrim bilgisayar ile büyüyen iki oğlum için olağanüstü bir olay değil, hayatın normal akışı içinde yaşanan bir değişim oldu. Şu anda aramızdaki en büyük fark, onların televizyonu bilgisayarlarından eşim ve benim ise hala TV ekranından izlememiz. Çocuklarım bir yandan arkadaşları ile konuşurken diğer yandan ödevlerini hazırlıyorlar, aynı zamanda “TV”deki bir spor etkinliğini takip ediyorlar. Ben aynısını yapmaya kalksam başım dönerdi herhalde.

(...)

 

Yazının tamamı için lütfen tıklayın.