Pop-up Kılavuzları
Tüm gösterim bazlı reklam birimi kılavuzlarımıza artık tek bir sayfadan ulaşabilirsiniz. Lütfen www.iab.net/displayguidelines adresini ziyaret ediniz.

Genel Bakış:

İnteraktif mesajları reklamverenlere ve tüketicilere yönelik bir araç olarak geliştirmek amacıyla, IAB Pop-Up Çalışma Grubu pop-upların ve pop-under’ların kullanımına yönelik bir dizi sektör kılavuzu yayınlamıştır. Bu kılavuzlar, pop-up’ların kullanımında, teknik şartlarında ve etiketlenmesinde tutarlılık sağlayarak müşterilerin pop-up’lara ilişkin algısını iyileştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca bu kılavuzlar, reklamverenlere ve onların ajanslarına tek tip teknik şartlar vasıtasıyla tutarlı reklam içeriği oluşturma imkanı vermektedir. Bu kılavuzların uygulanması, müşterilerin interaktif reklamcılığa olan güvenini arttıracak ve çevrimiçi reklam geliştirme, planlama ve satın alımında etkinlik sağlayacaktır.


Duyuru:

Sektör araştırmalarını kullanıcılar tarafından kabul ve reklam etkinliği çerçevesinde değerlendirdikten ve sektörden geri bildirim talep ettikten sonra, IAB Pop-Up Çalışma Grubu, pop-up ve pop-under reklam birimlerine yönelik olarak aşağıdaki kılavuzları yayınlamıştır:

 


Analiz ve Süreç:

Pop-Up Çalışma Grubu, ajanslardan, kullanıcılardan, pazarlamacılardan, yayıncı ve teknoloji sağlayıcılardan gelen çevrimiçi zengin gelişmiş dijital (richmedia) reklamların sektör için kilit önem taşıyan güçlüklerini kavramayı amaçlamıştır.

Aşağıda kilit bulgulara, kullanılan yönteme ve sektör değerlendirmesinden çıkarılan önemde sonuçlara ilişkin bir özet bulunmaktadır.

 

Sürece ilişkin daha fazla bilgi için lütfen Kapsamlı Sektör Genel Değerlendirmesi’ni okuyun.