Neslihan Olcay
Başkan Yardımcısı

2011 yılından bu yana Maxus Türkiye’de CEO olarak görev yapmakta olan Neslihan Olcay, çalışma hayatına üniversitede okuduğu yıllarda girdi ve mezuniyetine kadar halkla ilişkilerden etkinlik yönetimine kadar iletişim sektörünün bir çok farklı alanında çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1995’te mezun oldu. Medya planlama ve satın alma sektörüne aynı yıl medya planlama uzmanı  olarak çalışmaya başladığı Universal McCann’de adım attı. Sonrasında Initiative Media’da TV planlama ve satın alma uzmanı ve Vakko’da müşteri ilişkileri müdürü olarak çalıştı. 1997 yılında geri döndüğü Universal McCann’de sırasıyla medya direktörlüğü ve medya grup direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2004 yılında Mindshare’de çalışmaya başladı. Burada da sırasıyla grup direktörü ve yönetim ortağı olarak görev yaptı. Kariyeri boyunca çeşitli sektörlerden gerek global gerekse de lokal sayısız reklamverenle çalışma imkanı buldu. Ocak 2011 itibariyle CEO olarak Maxus’un başına geçti.                                                                                                              

1999 ve 2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Pazar Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünde ve 2008 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde medya planlama ve satın alma dersleri verdi. 2000 yılından bu yana Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA), MediaCat, Reklamcılık Vakfı ve Turkcell Akademi’nin düzenlediği bir çok eğitimde eğitmen olarak görev aldı. Çalıştığı ajansların bünyesinde, yurtiçi ve yurtdışında sayısız medya planlama ve satın alma eğitimi organize etti. 2009 yılında MediaCat Felis Ödülleri jürisinde, IAA Türkiye'nin düzenlediği 13., 14. ve 15. Üniversitelerarası Reklam Yarışması jürilerinde ve Mixx Awards 2011 jürisinde yer aldı.                                                                                                                                                                                                                 

Neslihan Olcay, 2011 yılında dernekleşen IAB Türkiye’nin kurucu üyelerinden biridir. 2011-2012 döneminde IAB Türkiye’de İcra Kurulu üyesi ve Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı olarak çalışan Olcay, dernekteki görevini Ocak 2013’ten bu yana Başkan Yardımcısı ve Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı olarak sürdürmektedir. Olcay, aynı zamanda Reklamcılar Derneği Basın İzleme Araştırma Komitesi (BİAK) temsilcisidir ve Ekim 2012’de yayınlanan Markaloji Markaya Dair Her Şey adlı kitabın yazarlarından biridir.